BİZİ TAKİP EDİN

FacebookTwitterRSSLinkedInYoutube

E-Posta Aboneliği

Ekleyen: - 01 Ocak 2000. Kategori: KİMDİR?. Bu yazıya yapılan yorumları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapatılmıştır.

Rana Elik

Gazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi-Müzik Eğitimi Bölümünü bitirdi. TRT’nin açtığı sınavları kazanarak 1988 yılında Ankara Radyosuna spiker kadrosuyla atandı. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi-Psikoloji bölümünü kazanarak tekrar üniversiteye yazıldı. 1990 yılında Türkiye’nin ilk özel televizyonu olan Magic Box (bugünkü Star tv) televizyonuna transfer oldu. 1998 yılında Kanal 6 ya geçtikten 6 ay sonra Amerika’ya gitti ve bir yıl süresince mesleki eğitimler ve kurslara katıldı.

Daha sonra TV 8, ETV, Kral TV, Kanal T televizyonlarında, ana haber bültenlerini sundu, haber programları hazırladı ve yöneticilik yaptı.

Bunların yanı sıra Yeni İleri, Bugün, YeniŞafak, Turkische Allgemeine ve Ekspres gazete-lerinde köşe yazarlığı ve röportajlar yaptı.

İletişim Fakültelerinde ve özel okullarda diksiyon, etkili konuşma ve haber teknikleri üzerine ders verdi. Kişisel gelişim, medya iletişim ve etkili konuşmanın iş hayatı üzerinde etkileri hakkında bir çok seminer ve sempozyumda konuşmacı olarak yer aldı.

Pek çok kez “Türkiye’nin en iyi haber spikeri” ödülüne layık görülen Rana Elik, İngilizce, Fransızca ve Almanca bilmektedir.

Bu yazıyı paylaş

Facebook Yorumları

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş